הובלות
אודות
צור קשר
 
 
 
 
 


 

הובלה

הובלה היא משהו שכל אחד מאיתנו צריך לעבור לפחות פעם אחת בחיים שלו (אלא אם כן אנחנו רוצים להמשיך לגור בבית של ההורים שלנו עד זקנה). הובלה עשויה להיות חוויה טראומטית או חוויה נעימה, הכל תלוי איך אנחנו תופשים את העניין ואיך שאנחנו מתארגנים לזה, פיזית ונפשית, מבעוד מועד. בעוד ישנם אנשים שמנוסים וותיקים כבר בכל מה שקשור למעבר דירה ישנם אנשים שזו הפעם הראשונה שהם עוברים לדירה אחרת וצריכים לענות על השאלה של תכולת הדירה הקודמת.

מה אנחנו אוגרים שם?

תכולת הדירה הקודמת היא בעצם כל החפצים שאגרנו שמשמשים אותנו (לפחות כך אני חייב להאמין) בצורה כזאת או אחרת בבית שלנו. בין אם אלה חפצים שמשמשים אותנו לשינה, לניקיון או לכל פעולה אחרת שאנחנו עושים בתוך הבית, תכולת הדירה שלנו היא מה שהופך את הבית שלנו, בין השאר, לביתי- מקום שאפשר לחיות בו, לקבל בו פרטיות (אפילו שעין האח הגדול צופה בכל אחד ואחד מאיתנו) ולהירגע בו. מכיוון שאנחנו די שפויים ולא מתכננים לזרוק את כל החפצים הישנים ולקנות את כל החפצים שאנחנו צריכים מהתחלה, סביר להניח שנרצה להיעזר בשירות של הובלה.

קצת על הובלות וחיות אחרות

הובלה יכולה להיות ב-2 דרכים- או שאנחנו מספיק נחושים וחזקים לנסות ולהעביר את תכולת הבית בעצמנו (בין אם זה כדי לחסוך כסף, בין אם זה מתוך הנאה מוזרה כל שהיא או שאנחנו פשוט עובדים בחברת הובלה) או שאנחנו רוצים לשכור את השירות של חברות הובלה מסודרת- חברה שתעשה עבורנו את כל העבודה השחורה, בין אם אין לנו כוח, חשק או את הזמן לנסות ולעשות את זה בעצמנו.

יתרונות וחסרונות

היתרונות של חברות הובלה הן פשוטות- אנשים מיומנים וחזקים שמודעים לאיך לסחוב ואיך להעמיס את כל החפצים שלנו, יהיו אלה חפצים קלים או כבדים. אנשים הובלה באים כבר עם הידע והמשאית ומעמיסים את כל החפצים שלנו אל המשאית. הם עושים את כל העבודה השחורה שלעיתים אנחנו לא מסוגלים לעשות.

אז נכון- זה עשוי לעלות לנו יותר כסף ממה שהיה עולה לנו אם היינו פשוט שוכרים משאית ועושים זאת בעצמנו, אבל בפועל זה חוסך לנו הרבה כאב ראש, הרבה כאבי שרירים ולעיתים גם כסף במקרה ושברנו את אחד החפצים היותר יקרים עקב סחיבה לא נכונה.

לסיכום

בין אם אנחנו עוברים לדירה חדשה עקב התרחבות של המשפחה, קידום או מעבר של מקום עבודה, רצון לעבור מהעיר אל הכפר או להפך או כל סיבה אחרת שלא תהיה לנו שאנחנו רוצים לעבור בעקבותיה לדירה אחרת, הובלה זה משהו שנצטרך להתעסק בו, ויפה שעה אחת קודם שנדע על מי ולמה ואיפה וכמובן- כמה זה עולה לנו כל הסיפור הזה.